Fotografie
Josef dal lajk úlovku od Marek...
před 3 hod
Fotografie
Ivan dal lajk úlovku od Bohumil...
včera
Fotografie
Ivan dal lajk úlovku od Marek...
včera
Fotografie
Ivan dal lajk úlovku od Lukáš...
včera
Fotografie
Ivan dal lajk úlovku od Marek...
včera

Rybář ulovil obřího sumce! Měřil 229 cm

strunc 30. září 2020 0 komentářů

Šupiny

Luboš Urchs vyrazil po třítýdenní pauze opět na ryby. V sedm večer zavezl nástražní rybky a usadil se k prutům. Čekat však dlouho nemusel, záběr přišel po 40 minutách!

Text: David Štrunc, foto: Luboš Urchs

Luboš má chatu u vodní přehrady Kořensko. Tam také k celé události došlo. Když mu v 19:45 zacinkala rolnička na prutě, ještě netušil, co bude následovat.

REKLAMA

„Nejdřív jsem myslel, že mi sumec spadl nebo že to bude nějaký prcek. Když jsem zasekl, necítil jsem žádný odpor, ale ani montáž. Po několika sekundách to začalo! Byl to neskutečný nápor síly,“ řekl pro iRybářství.cz Luboš Urchs.

Lovec se také svěřil, že rybaří už 38 let, z toho přibližně 20 let se věnuje také lovu sumců. Do této chvíle lovil pouze sumce do 1,5 metru.

REKLAMA

Sumec velký

„Souboj netrval moc dlouho. Překvapila mě obrovský síla, kterou ryba měla a hlavně ostré výpady, které jsem nečekal. Myslel jsem si, že takhle velká ryba už se bude jen válet po dně, tak tomu ale rozhodně nebylo,“ popsal průběh souboje Urchs.

Souboj trval přibližně 15 minut. Mezitím se u vody sešlo několik pozorovatelů, mezi kterými byli i rybářovi sousedi. Ti mu nabídli loď, ze které by mohl sumce lépe zdolat.

„Loď jsem nakonec omítl. Souboj netrval moc dlouho, ale věděl jsem, že ryba je opravdu obrovská a nevím, jak dlouho by nás na lodi vláčel po přehradě,“ doplnil lovec.

Sumec velký

Sumce nakonec zdolal, i když se vyskytl ještě malý problém s vylovením ryby na břeh. S tím mu nakonec pomohli přihlížející, a tak se šťastný rybář mohl s trofejní rybou vyfotit. Ryba měřila neuvěřitelných 229 cm.

„Se sumcem jsme se rychle vyfotili a pak jsme ho samozřejmě pustili zpět do přehrady. Je to král přehrady, toho by snad nikdo nezabil,“ dodal na závěr svého příběhu Urchs.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled