Fotografie
Jaroslav vložil recept Makrela na klac...
před 3 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Matjesy ze slad...
před 3 hod
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 5 hod
Fotografie
martimo@email.cz přidal úlovek Kapr obecný...
před 5 hod
Fotografie
martimo@email.cz přidal úlovek Amur bílý...
před 5 hod

Školáci pomáhají rybářům. Vypustili do řeky „ty své lipany“

Marek iRybářství 18. května 2023 0 komentářů
lipan

foto: Severočeský územní svaz

ČRS a MRS

Severočeští rybáři vysadili do Jizery na Malé Skále 1200 kusů lipana (roček, cca 18 cm/ks). Akce proběhla ve spolupráci s nadačním fondem Severočeská voda a místními školáky. Informuje o tom Severočeský územní svaz na svých stránkách.

text: Marek Kožušník

„Byla to spíš akce nadačního fondu Severočeská voda, který distribuci lipanů hradil,“ uvedl pro iRybářství Jan Skalský, mluvčí Severočeského územního svazu.

REKLAMA

Kromě toho vysadili severočeští rybáři ve spolupráci s nadačním fondem bílou rybu v Horní Polici do Ploučnice a 1500 kusů lipana do Ohře v Žatci. „Mimoto se vezlo 1300 kusů lipana, které hradil Klub přátel Ohře. To jsou nadšení rybáři, kteří se složí na ryby nad rámec zarybňovacích plánů, i když Severočeský územní svaz plány překračuje. Zvlášť u lipana se nám daří překračovat plány velice výrazně,“ dodává Skalský.

Děti milují ryby

Nadační fond také zorganizoval ke svému výročí i výtvarnou a literární soutěž „O candátu Zoubkovi“ pro děti ze školních družin základních škol. Do té se přihlásilo 108 školních družin z Ústeckého a Libereckého kraje. Během vysazování lipanů do Jizery došlo k vyhlášení výsledků této soutěže.

REKLAMA

lipan
foto: Severočeský územní svaz

„Součástí těchto akcí, na kterých spolupracujeme s nadačním fondem Severočeská voda, je také enviromentální vzdělávání. Co nepatří do odpadu, co nesplachovat a podobně. Protože se bohužel stává, že lidé vyhazují, co nemají, a to může občas působit problémy i pro ryby a nás rybáře,“ doplnil Skalský.

Dále si mohly děti poslechnout i výklad o rybách a životě v řece. „Ptáme se, kdo z dětí je už rybář nebo má rybáře v rodině. Děti poznávají ryby a stejně tak si mohou ryby vypustit do řeky. Takže doufám, že pak budou mít i lepší vztah k řece, kde žijí ty ‚jejich ryby‘. Také je tam samozřejmě možnost, že některé z nich zlákáme do rybářských kroužků. Zájem a nadšení dětí je poměrně velké,“ dodává Jan Skalský.

vysazování ryb
foto: Severočeský územní svaz
lipan
foto: Severočeský územní svaz
lipan
foto: Severočeský územní svaz
lipan
foto: Severočeský územní svaz
REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled