Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 12 hod
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Makrela na klac...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Staročeská kapř...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Učíme se v Třeb...
předevčírem

Užijte si rybářský víkend s celou rodinou, na Katlově se chystá Dětský den

Marek iRybářství 25. května 2022 0 komentářů
Katlov

foto: FB Katlov Lakes

Novinky

Už šestý ročník akce Dětský den rybářských slavností proběhne v sobotu 28. května 2022 na jezeře Katlov u Červených Janovic. Na Katlově i Pohanu bude možné rybařit zdarma.

text: Marek Kožušník

Za přítomnosti předních českých i zahraničních rybářů si můžete vyzkoušet širokou škálu rybářského vybavení. Nebude samozřejmě chybět ani rybářská školička, kde se děti naučí od předních osobností české rybařiny mnoho nového.

REKLAMA

Přednáška Jakuba Vágnera začne v 16.15 hodin. Areál otevře brány v 9 hodin, vstup je zdarma.

katlov dětský den
foto: jakubvagner.cz

Přímo u jezera Katlov povedou rybářskou přívlačovou školu známí rybáři Radek Filip, Tomáš Kafka a Tomáš Jírovec ze značek Westin a Keitech. O školu nahazování a ukázku zavážecích lodiček a další rybářské elektroniky se postará Ondřej Koleška z firmy Sonik Sports a RidgeMonkey.

REKLAMA

Do tajů kaprařiny vás zasvětí Šárka Šáfrová. Jak si navázat kaprařskou montáž vás naučí Jan Tolar. Těšit se můžete i na malý rybářský veletrh pod otevřeným nebem a například výrobky značek Mastodont Baits a Mikbaits.

Tento slavnostní den je finále 6. ročníku závodu Evropského šampionátu v lovu kaprů pro juniory, který probíhá ve dnech 24.–28. května právě na jezeře Katlov. Junioři měří na Katlově své síly v lovu kaprů ode dneška, tedy od středy do soboty. V sobotu 28. 5. odpoledne bude vyhlášen nový vítěz tohoto prestižního mezinárodního závodu.

Cílem projektu je propagovat u veřejnosti moderní způsoby rybolovu, sdružovat občany k výkonu rybářského práva a přivést k rybaření více dětí a mládeže. Celý projekt je postaven na systému kvalifikačních závodů pro děti napříč celou Evropou, který vrcholí účastí toho nejlepšího týmu z každého státu na juniorském mistrovství Evropy v kapraření.

Děti se mohou těšit na malování na obličej, zaskotačit si na skákacím hradě a užít si i spoustu dalších atrakcí.

Veškeré podrobnosti k akci najdete zde.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled