Už šestý ročník akce Dětský den rybářských slavností proběhne v sobotu 28. května 2022 na jezeře Katlov u Červených Janovic. Na Katlově i Pohanu bude možné rybařit zdarma.

text: Marek Kožušník

Za přítomnosti předních českých i zahraničních rybářů si můžete vyzkoušet širokou škálu rybářského vybavení. Nebude samozřejmě chybět ani rybářská školička, kde se děti naučí od předních osobností české rybařiny mnoho nového.

Přednáška Jakuba Vágnera začne v 16.15 hodin. Areál otevře brány v 9 hodin, vstup je zdarma.

katlov dětský den
foto: jakubvagner.cz

Přímo u jezera Katlov povedou rybářskou přívlačovou školu známí rybáři Radek Filip, Tomáš Kafka a Tomáš Jírovec ze značek Westin a Keitech. O školu nahazování a ukázku zavážecích lodiček a další rybářské elektroniky se postará Ondřej Koleška z firmy Sonik Sports a RidgeMonkey.

Do tajů kaprařiny vás zasvětí Šárka Šáfrová. Jak si navázat kaprařskou montáž vás naučí Jan Tolar. Těšit se můžete i na malý rybářský veletrh pod otevřeným nebem a například výrobky značek Mastodont Baits a Mikbaits.

Tento slavnostní den je finále 6. ročníku závodu Evropského šampionátu v lovu kaprů pro juniory, který probíhá ve dnech 24.–28. května právě na jezeře Katlov. Junioři měří na Katlově své síly v lovu kaprů ode dneška, tedy od středy do soboty. V sobotu 28. 5. odpoledne bude vyhlášen nový vítěz tohoto prestižního mezinárodního závodu.

Cílem projektu je propagovat u veřejnosti moderní způsoby rybolovu, sdružovat občany k výkonu rybářského práva a přivést k rybaření více dětí a mládeže. Celý projekt je postaven na systému kvalifikačních závodů pro děti napříč celou Evropou, který vrcholí účastí toho nejlepšího týmu z každého státu na juniorském mistrovství Evropy v kapraření.

Děti se mohou těšit na malování na obličej, zaskotačit si na skákacím hradě a užít si i spoustu dalších atrakcí.

Veškeré podrobnosti k akci najdete zde.