Fotografie
Vojtech přidal úlovek Pstruh obecný...
před 22 hod
Fotografie
Vojtech přidal úlovek Kapr obecný...
před 22 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 23 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 23 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 23 hod

Vertikální lov okounů. Jsou opatrnější, než byste čekali

strunc 4. listopadu 2020 0 komentářů

Video

Lov okounů se v posledních letech stává čím dál populárnější. Může za to množství záběrů, parádní rána do prutu, když pruhovaný loupežník zhltne nástrahu, nebo kvalita masa těchto ryb? Kdo ví, jisté ale je, že tyto ryby začínají být čím dál opatrnější.

Text: redakce

Svůj podíl na oblíbenosti lovu této ryby má jistě i vývoj rybářského náčiní, který jde neuvěřitelně rychle kupředu a proto dnes není problém chytat s malými nástrahami, které lákají především okouny. Jsou tyto ryby opravdu tak hltavé, jak se o nich říká?

REKLAMA

Jsou dny, kdy zní odpověď jednoznačně ano, ale takových dní je jen pár do roka. Na videu je krásně vidět, že pokud má okoun hlad, nic mu neuteče.

Střelhbitě vyrazí a popadne nástrahu. Na nic nečeká, nad ničím nepřemýšlí. Jde však o druh velmi zvědavý a tak i ryby, které nejsou hladové, nástrahu se zájmem sledují.

REKLAMA

Po pár vteřinách se odhodlají k záběru, nebo je přestane bavit a odplouvají pryč. Pokud máte pocit, že na dané vodě nejsou okouni, možná se mýlíte. Okouni tam být mohou, jen už jsou opatrní a vaši nástrahu jen sledují, ale nežerou.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled