Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 10 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Makrela na klac...
před 12 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Staročeská kapř...
před 12 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Učíme se v Třeb...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Pstruh na grilu...
včera

Vyhlášená řeka vydala další obrovské monstrum. Tento sumec přepsal rekordní tabulky

Marek iRybářství 7. června 2023 0 komentářů
sumec

foto: FB / Alessandro Biancardi

Novinky

Italský rybář Alessandro Biancardi ulovil v řece Pád minulý týden rekordního sumce. Měřil 285 cm a je největším chyceným sumcem na světě. O 4 cm překonal světový rekord na téže řece, který ovšem vydržel jen dva měsíce. Informuje o tom web Daily Mail.

text: Marek Kožušník

„Chtěl jsem vyzkoušet, jak jsou dnes ryby aktivní. Většinou začínám s wobblerem, ale tentokrát jsem navázal gumový Cannibal Shade na 40g jigové hlavě. Po pár nahozeních se guma v jednom místě zastavila a začal intenzivní boj,“ popisuje šťastný rybář, který pracuje pro výrobce rybářských potřeb.

REKLAMA

Alessandro Biancardi se sumcem bojoval přes 40 minut. „Občas mě ovládla panika, že se utrhne. Sumce chytám už 23 let a bylo mi jasné, že tohle bude životní úlovek,“ dodává.

Nakonec se mu podařilo sumce odtáhnout do mělčí vody. Vyskočil z lodi a začal ho zdolávat ze břehu. Přitom mu málem uplavala loď s veškerým vybavením, protože byl tak pohlcený soubojem, že loď zapomněl uvázat.

REKLAMA

Alessandro sumce šťastně zdolal, přivolal svědky z blízkého rybářského kempu, změřil ho a pustil zpět do řeky. „Moc mě zajímalo, kolik váží, ale nechtěl jsem, aby se tento vzácný exemplář dostal do velkého stresu, tak jsem ho zase opatrně vypustil do řeky. Doufám, že udělá dalšímu rybáři stejnou radost jako mně,“ vysvětlil Biancardi.

Úlovek Alessandra Biancardiho o 4 cm překonal světový rekord v kategorii Chyť a pusť z dubna tohoto roku (281 cm). I tento sumec byl uloven na řece Pád.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled