Fotografie
Matěj dal lajk úlovku od Ondřej...
před 11 hod
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
před 16 hod
Fotografie
matejmarsik2@gmail.com přidal úlovek Bolen dravý...
před 16 hod
Fotografie
Jiří přidal úlovek Kapr obecný...
před 16 hod
Fotografie
martimo@email.cz přidal úlovek Kapr obecný...
před 16 hod

Vypustili rybník, ukradli stovky amurů a vzácné generační hejno línů

Marek iRybářství 11. listopadu 2021 0 komentářů
výlov

foto: Petr Kopřiva, FB

ČRS a MRS

Neznámí zloději vypustili u Čekyně na Přerovsku rybník a ukradli z něj ryby za 30 tisíc korun. Přerovští rybáři ale především přišli o generační hejno línů určené pro další rybníky, které pěstovali několik posledních let.

text: Marek Kožušník

„Na krádeže aut a jízdních kol už jsme si bohužel zvykli, ale s vypuštěním a slovením rybníka a následnou krádeží generačního hejna línů a několika set kusů dvouletých amurů jsem se setkal opravdu poprvé,“ popsal na sociálních sítích hospodář a vedoucí rybářské stráže MO ČRS Přerov Petr Kopřiva.

REKLAMA

Minulý týden nejprve někdo z výpustního zařízení na malém rybníčku v Čekyni ukradl víko a pak během uplynulého víkendu vypustil a zřejmě do čeřenu slovil ryby.

„Když pominu desítky až stovky hodin dobrovolné práce kolem výsadby a krmení, tak bude bohužel trvat několik let, než si opět vytvoříme nové generační hejno ryb. Ze 41 kusů nám zůstali pouze dva líni,“ říká Kopřiva.

REKLAMA

Viděl někdo zloděje?

Rybáři žádají svědky, kteří mohli vidět během uplynulého víkendu u chovného rybníka vedle tábora v Čekyni někoho s podběrákem, čeřenem či s nějakým dalším rybářským zařízením nebo výbavou, ať se přihlásí.

výlov
foto: Petr Kopřiva, FB

„Rád bych věděl, jaký duševní mrzák parazituje na dobrovolnické činnosti několika lidí, kteří se snaží chovat ryby určené nikoliv pro zisk a prodej na talíře, ale k výsadbě do dalších rybářských revírů,“ dodal Kopřiva.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled