Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 8 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Makrela na klac...
před 11 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Staročeská kapř...
před 11 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Učíme se v Třeb...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Pstruh na grilu...
včera

Vyrazil na sumce, ulovil skoro metrového kapra. Nakonec přišlo velké překvapení

Marek iRybářství 28. července 2023 2 komentářů
kapr

foto: David Brožík

Šupiny

David Brožík chytá odmala, rybařit ho naučil táta. „Věnuju se hlavně lovu na vláčku a lovu dravců, ale snažím se chytit přes rok tak nějak všechno. Přívlač mám rád, protože je to aktivní lov, ale občas si dám změnu a párkrát do roka to proložím sumcařinou.“

text: Marek Kožušník

V sobotu 22. července byl David Brožík lovit na jedné svazové přehradě, revír prozrazovat nechce. „Už den předtím jsem tam byl vláčet a viděl jsem, jak se kus ode mě vyhoupl krásný šupináč, tak 80 cm. Bylo vidět, že tam kapři jsou. Říkal jsem si, že by bylo super na kapry vyrazit, ale zároveň se mi líbilo počasí na sumce, kterého jsem letos moc neměl a na téhle přehradě jsem předtím dvakrát vyhořel,“ vypráví pro iRybářství.

REKLAMA

Rozhodl se tedy pro sumce. Protože nemělo pršet, vzal si jen několik věcí, nerad s sebou tahá zbytečnosti. Navázal pruty, na chatě si vzal nějaké oblečení, spacák a lehátko.

„Zvolil jsem montáž s kačenami, kterou mám nejraději, na úkor toho, že člověk musí najít místo někde v kamenech, ve skalách. Jel jsem až navečer, a tak nebyl moc čas vybírat. Vzal jsem první flek, kam jsem se tak nějak vešel. Zavezl jsem pruty s kačenami, dal asi 1,5 m hloubku a na háčky dal karasa skoro 25 cm,“ pokračuje David Brožík.

REKLAMA

Ležel na lehátku, pomalu se stmívalo. Ještě před tmou zkontroloval, zda je vše v pořádku. Bylo půl jedenácté večer, když uslyšel rolničky z pravého prutu.

kapr
foto: David Brožík

„Rozsvítím čelovku. Prut se ohne a hned narovná, jak se přetrhla trhačka. Beru prut do ruky, ryba je těžká. Říkám si, že by ten sumec mohl mít kolem 120 cm. Po chvilce ale ryba přestala bojovat a já trochu zapochyboval, jestli tam ještě je. Až u břehu se ryba otočila a v tu chvíli jsem nevěřil vlastním očím. Rychlý telefon s kamarádem přes kameru, aby mi věřil, pak rychlá fotka,“ usmívá se David Brožík.

Byl to parádní velký kapr. Metr ukazoval krásných 92 cm. „Věci na vážení jsem si nevzal, hrubým odhadem vážil kolem 15 kg. Kapr byl regulérně za hubu. Pustil jsem ho, jasně, zvlášť takhle velkého. Pouštím 99 procent ryb, co za rok nachytám,“ říká.

sumec
foto: David Brožík

„Brzy ráno jsem to ještě zavezl, a nakonec přišel i ten první letošní černokněžník a já kromě krásného kapra chyceného na káču chytil i parádně zbarveného vousáče. Na ten stejný prut, ze stejného místa, jen s jiným karasem,“ dodává s úsměvem David Brožík.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (2)

  1. Nevím, jestli blbě čtu a nebo jestli je v článku chyba… Už jsem chytil i většího kapra, než 92cm, ale karas 25cm se mu do huby určitě nevešel…

    1. A teď tu o karkulce.

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled