Fotografie
KLAPSIOVÁ okomentoval Lov candátů pří...
před 4 dny
Fotografie
Josef založil otázku Lov candátů pří...
před 4 dny
Fotografie
Jaroslav vložil recept Smažený kapr...
před 4 dny
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
před 4 dny
Fotografie
drax@seznam.cz přidal úlovek Sumec velký...
před 4 dny

Z deníku rybářovy manželky. Brzy jsem zjistila, že vezírek není žádný šaman

strunc 11. ledna 2020 0 komentářů

Šupiny

Text: Hana Svatušková, foto: Pixabay, David Štrunc

Po dvou letech těchto vzpomínek a příběhů jsem se rozhodla, že mu k svátku koupím rybářské pruty. Jako úplný amatér jsem se v rybářských potřebách samozřejmě musela poradit, protože rybářský žargon mi absolutně nic neříkal.

Netušila jsem, co je třpytka, ale myšlenka na výborně upravenou štiku mě utvrdila v tom, že koupit mu pruty nebyl špatný nápad

REKLAMA

Chystané překvapení se podařilo, manžel dárek velmi ocenil. Pravda, musela se dokoupit spousta dalších věcí, aby základní rybářská výbava byla celá, ale dobrý skutek se počítá i s nedostatky. Ostatně, něco dokupujeme vlastně neustále.

Záhy jsem zjistila, že tento koníček není vůbec levná záležitost, ale manžel byl v začátcích skromný. A odpovědný. Vyřídil si rybářský lístek i povolenku a čekal na vhodnou chvíli, kdy vyrazit na svůj první lov.

REKLAMA

Bylo to v období, kdy se začali chytat dravci a já ten den měla odpolední službu. V práci mě vyrušil telefon a manžel nadšeně vyprávěl, jak si jen tak zašel k vodě a na třpytku chytil svou první štiku. Netušila jsem, co je třpytka, ale myšlenka na výborně upravenou štiku mě utvrdila v tom, že koupit mu pruty nebyl špatný nápad.

Když jsem přišla domů a viděla úlovek, byla jsem nadšená a posílala ho na druhý den opět k vodě. Naivně jsem si myslela, že co výprava, to úlovek. Až časem jsem zjistila, že rybařina je úplně o něčem jiném.

Postupně jsem se začala dostávat do všech tajů rybolovu a brzy jsem pochytila výrazy jako muškaření, plavaná, na těžko… Pochopila jsem, že policajt není příslušník veřejného pořádku a že vezírek není žádný šaman.

Zpočátku jsem s manželem k vodě nechodila, ale časem mě rybaření také uchvátilo. Hlavně pro ten uklidňující pocit, kdy sedíte u vody a pozorujete přírodu. Jednou z velkých výhod žen, které doma mají rybáře, je skutečnost, že vlastně nemusíte úpěnlivě přemýšlet, jaký dárek mu koupit.

Možností je spousta a rybář stále něco potřebuje. A tak jsem statečně nakupovala literaturu, třpytky, vlasce, háčky, olůvka, rybářské oblečení a další potřebné věci. V rybářských obchodech už mě znají a vždy mi rádi poradí.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled