Fotografie
Jiří dal lajk úlovku od Jiří ...
před 12 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Chlapský tatará...
předevčírem
Fotografie
Jaroslav okomentoval Vykradl auto ry...
předevčírem
Fotografie
Josef přidal úlovek Jelec jesen...
předevčírem

Z deníku rybářovy manželky: Když syn může vrátit péči svému tatínkovi

strunc 16. září 2020 0 komentářů

Šupiny

Možná to bude znít jako pohádka, ale je to příběh lidí, kteří mají velká srdce a umějí dělat radost druhým. První příběh je o rybáři, který svou vášeň k vodě podědil. Rybaření přecházelo z otce na syna, s prutem uměl v rodině zacházet každý malý chlapec.

Text: Hana Svatušková, foto: Pixabay

Petr zpočátku chodil k vodě s tátou, později s kamarády i sám. Manželka na rybaření moc nebyla, ale koníčka mu nevyčítala. Byla ráda, že nemusí kupovat ryby.

REKLAMA

Úraz

Čas běžel. Doba, kdy se Petr s tátou předháněli v úlovcích, byla pryč. Petrův táta měl úraz, zůstal na vozíčku. Ač ještě docela v produktivním věku, život se mu obrátil naruby. Přišly dlouhé měsíce rehabilitace, aby byl schopen se na vozíčku alespoň trochu pohybovat. Pilně cvičil a trénoval ruce, aby nebyl na obtíž ostatním.

S rukama to dopadlo docela dobře, ale potíž byla s nohama. Ale protože byl náš marod fyzicky zdatný, po dvou letech byl schopný obstarat si většinu úkonů sám. Manželka se starala, jak mohla, pomáhala celá rodina.

REKLAMA

invalidní křeslo

I Petr se snažil tátovi pomoct, jak to jen šlo. A když viděl, že tátovi stále něco chybí, začal prozkoumávat okolí. Jednou tátu naložil i s vozíkem do auta. Na otázky neodpovídal, prostě mlžil. A najednou se na obzoru ukázala velká voda a tátovi se rozsvítily oči… Petr zaparkoval na vhodném místě, nachystal nádobíčko a táta si po čase znovu nahodil. Sice se to podařilo až napotřetí, ale co… Role se vyměnily. Nyní učí syn tátu a trpělivě mu podává spadané háčky a olůvka.

Petr vycítil, že je táta najednou nějaký jiný, šťastnější. Určili si dva dny v týdnu a od té doby spolu zase jezdili na ryby. Netrvalo to dlouho a opět byli sehraným duem. Rybaření si užívají dodnes. Petr s pocitem, že může tátovi vrátit jeho někdejší péči a táta s tím, že jeho život ještě není ztracený. No a někdy k vodě na celý víkend vyrazí celá rodina.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled