Fotografie
katerinavankova014@gmail.com přidal úlovek Bolen dravý...
před 24 hod
Fotografie
Zdeněk přidal úlovek Štika obecná...
před 24 hod
Fotografie
Jaromir přidal úlovek Amur bílý...
před 24 hod
Fotografie
auto-maulik@seznam.cz přidal úlovek Kapr obecný...
před 24 hod
Fotografie
Brian přidal úlovek Sumec velký...
před 24 hod

Z deníku rybářovy manželky: Nebezpečný kapr

strunc 24. června 2020 0 komentářů

Šupiny

Text: Hana Svatušková, foto: pixabay

Slovo dalo slovo a já měla slíbenou rybu. A pak nám pan Novák čas od času ryby dával. Rybu vždy přinesl živou, já jsem ji dala do vany, aby se děti mohly pokochat. A pak jsem ji zabila a vykuchala. Jak to už na vesnici chodí, i my jsme měli domácí zvířata. Psa, králíky, rybičky, andulku. Zrovna jsme před pár dny donesli malé kotě. Děti se o něj vzorně staraly, ale většinou jim to vydrželo jen chvilku a pak starost o naše zvířata zůstala na mně.

Jednou okolo osmé ráno někdo zvoní. Přede dveřmi stojí pan Novák, v ruce síťovku a v ní obrovského kapra. „Tak, dneska máte vystaráno, bude dobrý oběd,“ povídá. S úsměvem mi podal tašku a než jsem stačila poděkovat, byl pryč. Ještě jsem na něj stihla z okna zavolat, že tašku odpoledne vrátím. Většinou jsem s sebou vzala kousek bábovky, kterou měl tak rád.

REKLAMA

Jelikož ten den jsem musela s dětmi na lékařskou kontrolu, napustila jsem pro kapra vanu a vyrazili jsme. Sotva jsem po návratu otevřela dveře, děti se začaly shánět po kotěti. A vtom mi to došlo… Já jsem v tom zmatku nezavřela dveře od koupelny. Poslala jsem děti převléknout a s hrůzou šla do koupelny. Mé představy se naplnily. Ve vaně plaval kapr, ale také utopené kotě. Co se tam odehrálo? To si mohu jen domýšlet. Kapr byl na hřbetě poškrábaný a lahvičky od šamponů byly na hladině. Zvědavé kotě asi skočilo na vanu, neovládlo své lovecké pudy a netušilo, že na toho macka nemá. Zřejmě se i bránilo a pokoušelo se vyškrábat z vany, ale nemělo dost síly.

V rychlosti jsem mrtvé kotě vylovila, aby děti nic neviděly. Manžel dostal za úkol postarat se o nové kotě a já vymýšlela, co řeknu dětem. Zalhala jsem jim. Řekla jsem, že kotě od nás uteklo, protože se mu u nás nelíbilo. To bylo pláče a naříkání. Do týdne jsme měli nové, děti byly spokojené a dveře od koupelny jsem pak už vždy zavírala. Už je to patnáct let.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled