Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Bohuslav Řehák
předevčírem
Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Pavel Svečula
předevčírem
Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Jan Kodym
předevčírem
Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Robert Vait
předevčírem
Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Jonáš Hrnčíř
předevčírem

Z deníku rybářovy manželky: Proč jsou rybářské výpravy tak oblíbené?

strunc 16. února 2020 0 komentářů

Šupiny

Text: Hana Svatušková

Začněme však od začátku. Taková výprava se většinou plánuje nejméně půl roku dopředu. To znamená půlroční natěšení, sny o velkých rybách, o nevázaném a pohodovém životě u vody bez manželek a bez konvencí.

Takové plánování zahrnuje různé srazy s kamarády, kteří na výpravu jedou – musí se přece všechno řádně dohodnout a naplánovat. Nejlépe někde v hospůdce u piva. A telefonáty nestačí. Už tato fáze je pro pány velmi příjemná. Ono to přece jenom zní lépe, když chlap řekne: „Jdeme plánovat naši rybářskou výpravu.“ A ne, že jde na pivo nebo do hospody. Raději ani nechci slyšet, co všechno se v hospůdce odehrává a co všechno pánové plánují.

REKLAMA

Takže se plánuje, upřesňuje se místo, kam pojedou… A čím více se termín výpravy blíží, tím větší vládne natěšení. Nakupují se zásoby, nástrahy, krmení, ženy smaží řízky a pečou maso, aby jejich drahé polovičky nezahynuly hladem. Když to ale vezmu z druhé stránky, tak nejedou na konec světa. A v každé vesnici je dnes obchod. No budiž, ponechme jim tu jejich jistotu a pocit, že je o ně dobře postaráno.

Důležitá je jen rybářská výbava

A přichází předvečer dne D. Všechno je potřeba ještě jednou zkontrolovat. Prohlíží se hlavně rybářská výbava. Ostatní věci nejsou v tuto chvíli až tak důležité. Stejně je téměř pravidlem, že chlapi pokaždé na něco zapomenou. Většinou je to něco z osobních věcí nebo toaletních potřeb. Pozdě večer se ještě upřesňuje telefonicky čas odjezdu.

REKLAMA

Ráno bývá také úsměvné a zajímavé. Haldy věcí (všechny jsou potřebné) je třeba přemístit do auta. A pokud jedou jedním autem dva členové výpravy, tak musí přijít kompromis. Něco musí zůstat doma. Šup s tím do předsíně, kdo by se s tím při odjezdu uklízel…

Takže krásnou výpravu, pánové. A užijte si to! My, manželky, si od vás taky odpočineme. Nebudeme muset prát, žehlit a vařit, zbude nám čas na kámošky. I proto jsou rybářské výpravy tak oblíbené – a nejen u mužů.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled