Fotografie
Jaroslav okomentoval VIDEO: Pod hlad...
před 12 hod
Fotografie
Radek okomentoval VIDEO: Pod hlad...
předevčírem
Fotografie
Radek okomentoval Navnada...
předevčírem
Fotografie
Radek okomentoval Šňůra na feeder...
předevčírem
Fotografie
Radek okomentoval Na revírech Rep...
předevčírem

Ze zasedání Republikové rady (leden 2024)

Marek iRybářství 19. ledna 2024 0 komentářů
črs

foto: ČRS

ČRS a MRS

Republiková rada ČRS se sešla na svém prvním letošním řádném zasedání dne 11. ledna. Na programu byly zejména následující body – plány práce odborů a komisí Republikové rady ČRS, příprava XX. Republikového sněmu ČRS, projednání aktuálních oblastí k RIS.

text: Lukáš Mareš, tiskový mluvčí Českého rybářského svazu

Předseda ČRS Dr. Mach na úvod přivítal členy Republikové rady ČRS a popřál mnoho úspěchů do nového roku 2024.

REKLAMA

Jednatel ČRS Dr. Heimlich informoval o předložených plánech práce ekonomické komise, hospodářského odboru, odboru čistoty vod a životního prostředí, odboru mládeže a sportovních odborů. Právní komise a komise pro výběrová řízení se bude scházet dle aktuálních potřeb Republikové rady ČRS. Republiková rada ČRS neměla k plánům práce odborů a komisí připomínky a vzala je na vědomí.

Předseda Republikové dozorčí rady Dr. Křenek informoval členy Republikové rady ČRS o činnosti Republikové dozorčí rady. Předseda ČRS Dr. Mach poděkoval předsedovi a členům RDR za spolupráci v uplynulém roce.

REKLAMA

Předseda ČRS Dr. Mach informoval o zahájení příprav XX. Republikového sněmu ČRS. Předběžný termín byl stanoven na 21. 9. 2024 a na tento termín byly také zarezervovány konferenční prostory Floret v Průhonicích.

Jednatel ČRS Dr. Heimlich a manažer RIS Bc. Kočica informovali členy Republikové rady ČRS o aktuálním stavu RIS. Z důvodu vyjasnění výpadku RIS dne 6. 1. 2024 byli na jednání přizváni zástupci dodavatele systému společnosti Asseco CE. Byly vyjasněny důvody výpadku a představena opatření proti opakování se situace. Pravidelné odstávky systému jsou primárně plánovány na každý čtvrtek v čase 20:00-22:00.

Republiková rada ČRS také schválila pokračování podpory ze strany společnosti Equica, respektive pana Matěje Valy, která zajišťuje projektový dozor. Na financování uvedené podpory se bude účastnit 6 územních svazů s tím, že část za Středočeský územní svaz uhradí Republiková rada ČRS.

Podpora ze strany společnosti Equica bude v plné míře poskytována všem územním svazům a místním organizacím ČRS. Předseda Středočeského územního svazu p. Hýbner požádal předsedu ČRS Dr. Macha o účast na zasedání výboru Středočeského územního svazu s cílem vysvětlit podrobně všechny souvislosti podpory projektového dozoru, jeho financování a doplnit všechny potřebné relevantní informace. Předseda ČRS Dr. Mach, společně se zaměstnanci sekretariátu Rady ČRS, svou účast na zasedání výboru Středočeského územního svazu odsouhlasil.

Jednatel ČRS Dr. Heimlich a předseda ČRS Dr. Mach informovali o výstavě For Fishing 2024, která se uskuteční v termínu 22.-25. 2. 2024 na výstavišti PVA EXPO Letňany. Dále pozvali členy Republikové rady ČRS na předávání ocenění nejlepším sportovcům ČRS, které se uskuteční tradičně v rámci této výstavy v sobotu 24. 2. 2024 od 10:30 hod za účasti významných hostů.

Na návrh místopředsedy ČRS Ing. Korandy se Republiková rada ČRS zabývala zveřejňováním zápisu z jednání Republikové rady ČRS, respektive jeho poskytováním místním organizacím. Panovala obecná shoda na umožnění přístupu místním organizacím k zápisu z jednání Republikové rady ČRS, na příštím zasedání bude představen návrh způsobu realizace.

Příští zasedání Republikové Rady ČRS se bude konat 8. února 2024.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled