Fotografie
Jaroslav okomentoval Steak z tuňáka...
před 27 min
Fotografie
Jaroslav okomentoval Štika (candát) ...
před 36 min
Fotografie
Jaroslav okomentoval Kapří steak...
před 40 min
Fotografie
Jaroslav okomentoval Lososí podkovy ...
před 43 min
Fotografie
Jaroslav okomentoval Lososí podkovy ...
před 51 min

Zmrtvýchvstání otrávené Bečvy: Rybáři vysadili ryby za více než milion

Marek iRybářství 16. září 2021 0 komentářů
Bečva

foto: Lenka Žídková

ČRS a MRS

Obnova života v Bečvě by podle rybářů nakonec mohla trvat kratší dobu, než původně očekávali. Do řeky se už vrátily tuny ryb. Zarybnění Bečvy už vyšlo na více než milion korun.

„Ta řeka má obrovskou reprodukční schopnost. Dokáže si po takových zvěrstvech pomoci sama, samozřejmě se jí snažíme při tom pomoci. Zarybňování probíhá podle plánů, využíváme prostředky jak z transparentního účtu, tak z příspěvků institucí či darů. Naše úsilí nám však kazí nedostatek násad reofilních ryb, jejichž chov je méně častý,“ uvedl pro web Olomoucká Drbna předseda Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko Pavel Kocián.

Milion na ryby

Zarybnění Bečvy už stálo přes milion korun. „Kdyby nebylo této události, stálo by zarybnění tohoto postiženého úseku ročně zhruba 350 tisíc korun. My se snažíme držet v této době minimálně dvojnásobek této částky,“ doplnil Kocián.

REKLAMA

parma
foto: Milan Tychler

Co teď žije v řece

„Vysadili jsme plůdek ostroretky, jsou tam roční ostroretky a parmy, podoustve a mník, v červnu se nám podařilo dovézt asi 14 tisíc kusů dvouleté parmy. Život se tak pomalu obnovuje. Zhruba polovina uhynulých ryb byla však osmi až dvanáctiletých,“ řekl pro Olomouckou Drbnu Stanislav Pernický, předseda MO ČRS Hustopeče nad Bečvou a oznamovatel ekologické katastrofy na Bečvě.

Naposledy se v řece minulý víkend vysadilo zhruba 150 kg tloušťů různých velikostí. Na otráveném úseku Bečvy platí do odvolání režim chyť a pusť.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled