Fotografie
Jaroslav okomentoval Losos čočkovém ...
před 21 hod
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
včera
Fotografie
Tomáš přidal úlovek Lín obecný...
včera
Fotografie
Tomáš přidal úlovek Amur bílý...
včera
Fotografie
Tomáš přidal úlovek Sumec velký...
včera

Miliony pro rybářské podniky. Ministerstvo rozdělí dotace

Marek iRybářství 19. dubna 2023 0 komentářů
výlov

ilustrační foto: Lesy hl. m. Prahy

Novinky

Ministerstvo zemědělství rozdělí ve třech jarních dotačních výzvách celkem 67 milionů korun. Půjdou na inovace, investice a zpracování produktů v rybářství. Ministerstvo to uvedlo v tiskové zprávě. Příjem žádostí začne 25. dubna.

text: Marek Kožušník s využitím tiskové zprávy Ministerstva zemědělství

Rybářské podniky mohou žádat o dotační výzvy z Operačního programu rybářství. V dotační výzvě na investice do akvakultury rozdělí ministerstvo 50 milionů Kč na modernizaci či stavbu rybníků, sádek nebo líhní. Preferenční výhodu budou mít začínající rybáři.

REKLAMA

Deset milionů Kč ministerstvo rozdělí ve výzvě na podporu zpracování produktů. Peníze lze použít na rekonstrukci, modernizaci nebo nákup zařízení pro zpracovny ryb. Je určena pro mikropodniky, malé a střední podniky a zpracovatele.

V dotační výzvě na inovace mohou rybáři získat až 75procentní podporu na spolupráci s univerzitou. Školy, které spolupracují s podniky, mohou získat až 95 procent. Cílem výzvy je dostat vědecké objevy do praxe a vyčleněno je na ni sedm milionů korun.

REKLAMA

„Na základě žádostí samotných rybářů jsme letošní rybářské výzvy doplnili. Nově tak budou moci získat dotaci na navázání a budování partnerství s dalšími zeměmi. To jim pomůže při získávání zkušeností a případně i při obchodní spolupráci,“ uvedl ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL).

Rybáři také budou moci podle ministra Nekuly letos poprvé získat dotaci na nákup přívěsů (maringotek). Ty využijí jako své zázemí například při takzvaném strojení rybníku, tedy přípravě výlovu, která u velkých chovných vodních ploch může trvat i několik týdnů.

Podniky budou moci žádat o dotace do 29. května prostřednictvím portálu ISKP21+.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled