Fotografie
ashburtongrove@seznam.cz přidal úlovek Amur bílý...
včera
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
včera
Fotografie
Ladislav přidal úlovek Kapr obecný...
včera
Fotografie
Veronika okomentoval Vlkouš vám před...
včera
Fotografie
Ladislav okomentoval Na jaké pruty a...
před 5 dny

Ministerstvo zemědělství pomůže při obnově Bečvy. Vyčlenilo přes 7 milionů korun

strunc 3. listopadu 2020 0 komentářů

Novinky

Po otravě Bečvy kyanidem založili Severomoravští rybáři transparentní účet, na který přispělo mnoho lidí. Do pomoci se teď zapojilo také Ministerstvo zemědělství, které na pomoc vyčlenilo přes sedm milionů korun.

Text: redakce, foto: Miroslav Přikryl

Ministerstvo zemědělství schválilo 2. 11. 2020 finanční pomoc pro obnovení zarybnění řeky Bečvy, která byla přibližně před měsícem a půl vytrávena kyanidem. Zarybnění řeky nemůže proběhnout během jednoho roku, proto ministerstvo poskytne finanční pomoc uživateli revíru (Územnímu svazu pro Severní Moravu a Slezsko) opakovaně. Každý rok pomůže částkou 750 tisíc korun, tato suma bude vyplácena po dobu deseti let.

REKLAMA

Kromě toho odpustí rybářům nájem na nádržích, které slouží k odchovu ryb.

Na této finanční podpoře se dohodli zástupci MZe a dalších dotčených institucí, vedené statutárními zástupci Svazu (předsedou dr. Karlem Machem a jednatelem Ing. Romanem Heimlichem) společně se zástupci postiženého územního svazu – jeho předsedou Ing. Pavlem Kociánem, místopředsedou ing. Bednářem a jednatelem Ing. Rostislavem Trybučkem.

REKLAMA

„Řeky a potoky jsou pro naši krajinu nesmírně důležité. Pokud jsou znečištěny, život z nich zmizí. Jsem proto velmi rád, že díky novému dotačnímu titulu alespoň částečně pomůžeme rybářům obnovit život v řece Bečvě,“ řekl ministr zemědělství Miroslav Toman.

Na jednáních se také podařilo domluvit postupy, které zrychlí procesy a šíření informací, pokud by se podobná ekologická katastrofa opakovala.

„Těší nás, že Ministerstvo zemědělství rybářům pomůže s likvidací následků katastrofy. Jen hodnota nájmů, které nám odpustí státní organizace, činí přes jeden milion korun. Současná situace je vážná, vítáme proto každou pomoc, která přispěje k nápravě,“ uvedl předseda Českého rybářského svazu Karel Mach.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled