Fotografie
ashburtongrove@seznam.cz přidal úlovek Amur bílý...
před 24 hod
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 24 hod
Fotografie
Ladislav přidal úlovek Kapr obecný...
včera
Fotografie
Veronika okomentoval Vlkouš vám před...
včera
Fotografie
Ladislav okomentoval Na jaké pruty a...
před 5 dny

Mladík vyplašil jehlici prudkým světlem. Ta mu při výskoku probodla krk

strunc 24. ledna 2020 0 komentářů

Novinky

Text: David Štrunc, foto: Facebook

O velkém štěstí může mluvit mladý indonéský rybář Muhammad Idul, který si se svým kamarádem Sardim vyrazil na ryby. Každý jel na své lodi. Mladíci si užívali krásný den a ani ve snu je nenapadlo, že ten den skončí nebezpečným zraněním.

Když byli asi půl kilometru od břehu, zapnul Sardi na své lodi světla. To vyplašilo jehlici, která stála poblíž lodě a znenadání vyskočila z vody. Jak už samotný název ryby napovídá, jehlice je velmi štíhlá s ostrými, špičatými čelistmi. Polekaná ryba nevěděla, kam skáče a tak se stalo, že zamířila přímo na Muhammada.

REKLAMA

Mladík nestačil uhnout a jehlice propíchla krk. Tím však celé drama teprve začalo. Síla nárazu srazila nešťastného chlapce z lodi. Jehlice samozřejmě stále žila a mrskala se. Naštěstí byl poblíž Sarim, který neváhal ani chvíli a svému kamarádovi pomohl.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10218647575453503&set=a.10200385916003430&type=3&theater

Poté, co kamaráda vytáhl na loď , mu pomohl ještě jednou. Muhamadovi totiž zabránil vyndat si rybu z krku, což by zcela jistě znamenalo smrt v důsledku vykrvácení.

REKLAMA

Pokud si myslíte, že zde drama končí, mýlíte se. V první nemocnici v Bau-bau nebyli na takovou operaci dostatečně vybaveni. Rybu pouze uřízli a chlapci nechali v krku zbytek čelistí.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2585895421643238&set=a.1448740168692108&type=3&theater

Ty se podařilo vyndat až v nemocnici v Makssaru, kde chlapce operovalo pět největších místních specialistů. Chlapec nakonec celou bláznivou příhodu přežil a dnes už se prý při vzpomínce na celé utrpení usmívá. Jestli ještě někdy vyrazí lovit ryby, však neprozradil.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled