Rybaření může být nebezpečnější, než si možná myslíte. Na háčky v rukách či pořezané prsty od vlasce jste už pravděpodobně zvyklí. Ale co takhle ryba, která by vám probodla krk? Právě to se stalo šestnáctiletému mladíkovi z Indonésie.

Text: David Štrunc, foto: Facebook

O velkém štěstí může mluvit mladý indonéský rybář Muhammad Idul, který si se svým kamarádem Sardim vyrazil na ryby. Každý jel na své lodi. Mladíci si užívali krásný den a ani ve snu je nenapadlo, že ten den skončí nebezpečným zraněním.

Když byli asi půl kilometru od břehu, zapnul Sardi na své lodi světla. To vyplašilo jehlici, která stála poblíž lodě a znenadání vyskočila z vody. Jak už samotný název ryby napovídá, jehlice je velmi štíhlá s ostrými, špičatými čelistmi. Polekaná ryba nevěděla, kam skáče a tak se stalo, že zamířila přímo na Muhammada.

Mladík nestačil uhnout a jehlice propíchla krk. Tím však celé drama teprve začalo. Síla nárazu srazila nešťastného chlapce z lodi. Jehlice samozřejmě stále žila a mrskala se. Naštěstí byl poblíž Sarim, který neváhal ani chvíli a svému kamarádovi pomohl.

WARNING: Graphic image.I hope this isn't to offensive but just lets you see how your life can be turned around in…

Zveřejnil(a) Geoff Johnson dne Čtvrtek 23. ledna 2020

Poté, co kamaráda vytáhl na loď , mu pomohl ještě jednou. Muhamadovi totiž zabránil vyndat si rybu z krku, což by zcela jistě znamenalo smrt v důsledku vykrvácení.

Pokud si myslíte, že zde drama končí, mýlíte se. V první nemocnici v Bau-bau nebyli na takovou operaci dostatečně vybaveni. Rybu pouze uřízli a chlapci nechali v krku zbytek čelistí.

'A fish jumped out the water and stabbed my neck'An Indonesian teenager has described – for the first time – his…

Zveřejnil(a) Ayoub dne Čtvrtek 23. ledna 2020

Ty se podařilo vyndat až v nemocnici v Makssaru, kde chlapce operovalo pět největších místních specialistů. Chlapec nakonec celou bláznivou příhodu přežil a dnes už se prý při vzpomínce na celé utrpení usmívá. Jestli ještě někdy vyrazí lovit ryby, však neprozradil.

Napsat komentář