Fotografie
Jiří přidal úlovek Kapr obecný...
před 24 hod
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
před 24 hod
Fotografie
Josef přidal úlovek Jelec jesen...
před 24 hod
Fotografie
Josef okomentoval Poznejte ho a u...
včera
Fotografie
Josef okomentoval Nevšední gumové...
včera

Policie nenašla viníka masivního úhynu potočáků, případ nejspíš odloží

Marek iRybářství 7. prosince 2022 0 komentářů
potočák

foto: Severočeský ÚS

Novinky

Na konci srpna jsme informovali o masivním úhynu potočáků na řece Mohelce nedaleko Jablonce nad Nisou. Vyšetřovatelé ovšem nezjistili příčinu, která by za úhynem stála, a případ nejspíš odloží. Informovala o tom regionální mluvčí policie Ivana Baláková.  

text: Marek Kožušník

Na soutoku Jeřmanického potoka a řeky Mohelky uhynuly 20. srpna tisíce ryb. Převažoval pstruh obecný, dále pak lipan podhorní nebo vranka obecná.

REKLAMA

„Postižen byl Jeřmanický potok (chovný tok) od čistírny odpadních vod pod průmyslovým areálem v Jeřmanicích a následně říčka Mohelka od soutoku s Jeřmanickým potokem až pod město Hodkovice nad Mohelkou, tedy zhruba 5 km toku,“ napsal tehdy na svém webu Severočeský ÚS.

Policisté se případem zabývali pro přečin poškození a ohrožení životního prostředí z nedbalosti. „Znalecký posudek k úhynu ryb na Liberecku provedli pracovníci Výzkumného ústavu rybářského a hydrobiologického při Jihočeské univerzitě České Budějovice,“ uvedla pro iRybářství Baláková. Ústav měl podle Balákové k dispozici odebrané vzorky vody a uhynulých ryb. Výsledky jejich zkoumání ale nezaznamenaly přítomnost zvýšených koncentrací cizích látek.

REKLAMA

Ani Česká inspekce životního prostředí nedokázala podle policejní mluvčí určit příčinu úhynu. „Nezjistili žádnou konkrétní látku, jež by byla v příčinné souvislosti s úhynem ryb,“ upřesnila Baláková. Případ tedy policie nejspíš odloží.

potočák
foto: Severočeský ÚS

„Vyšetřovatelka čeká na doplnění dokumentace, na závěr šetření by to ale nemělo mít vliv. S vysokou pravděpodobností tak předpokládá, že s ohledem na závěry posudku a výsledky analýzy České inspekce životního prostředí případ odloží,“ dodala mluvčí.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled