Fotografie
steinerová založil otázku rychlá nebankov...
před 34 min
Fotografie
kolnikradovan8@gmail.com založil otázku Legitimní nabíd...
před 7 hod
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
před 10 hod
Fotografie
steinerová založil otázku rychlá nebankov...
před 23 hod

Překvapivý verdikt soudce: Namísto podmínky jdou dva rybáři podvodníci za mříže

Marek iRybářství 16. května 2023 0 komentářů

ilustrační foto: Fishbase.se

Zahraničí

Na konci března jsme psali o dvou vykutálených podvodnících, kteří chtěli podvodem vyhrát prestižní soutěž v lovu candátů na Erijském jezeře v americkém Ohiu. Závod se konal loni v září. Teď už se ví, jaký trest oba výtečníci dostali.

text: Marek Kožušník

Cílem bylo ulovit ve dvoučlenném týmu pět nejtěžších kusů candáta severoamerického (Walleye), cenou pro vítěze pak byla odměna ve výši téměř 29 tisíc dolarů (zhruba 630 tisíc korun). A samozřejmě značná prestiž.

REKLAMA

Už během březnového slyšení v Clevelandu se třiačtyřicetiletý Jacob Runyan a o sedm let mladší Chase Cominsky přiznali, že vkládali do ulovených ryb olověná závaží. Souhlasili s pozastavením platnosti rybářských licencí na tři roky. Cominsky se navíc musel vzdát své rybářské lodi v hodnotě 100 000 dolarů (2,2 milionu korun).

Oběma rybářům ovšem stále hrozily podmíněné tresty odnětí svobody, o kterých měl soudce rozhodnout v květnu. A to se také stalo. Ve čtvrtek 11. května vynesl soudce státu Ohio finální verdikt.

REKLAMA

Státní zástupce Michael O’Malley ve čtvrtek během slyšení uvedl, že by si zasloužili, aby „o rybářský lístek přišli na doživotí“. Také by jim jednou provždy zakázal účastnit se soutěží v rybaření. „Jsou to zloději a teď i odsouzení zločinci,“ řekl soudce o Runyanovi a Cominském. O rybářskou licenci ale přijdou pouze na tři roky. To je nejdéle, co umožňují místní zákony.

Dále byli odsouzení k pokutě 2500 dolarů (54 tisíc korun) a namísto pouze podmíněného trestu rovnou k desetidennímu pobytu za mřížemi. Až si trest odnětí svobody odpykají, budou další rok a půl pod dohledem probačního úředníka.

Nebyl to jejich první prohřešek. Runyan a Cominsky byli vyšetřováni už loni na jaře, když byli obviněni z podvodu na jiném rybářském závodě. Podle policejní zprávy ale nebyl k jejich obvinění dostatek důkazů.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled