Fotografie
Ladislav okomentoval Na jaké pruty a...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Stojan...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Prut...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Vtip nevtip...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Rybář...
předevčírem

Půjdou Babiš a Brabec k výslechu kvůli kauze otrávené Bečvy? Požaduje to obhájce obžalovaného

Marek iRybářství 6. února 2023 0 komentářů

foto: Miroslav Přikryl

Novinky

Obhájce obžalovaného Oldřicha Havelky Jiří Obluk hodlá předvolat k Okresnímu soudu ve Vsetíně expremiéra Andreje Babiše a bývalého ministra životního prostředí Richarda Brabce. Informuje o tom dnes deník Právo.

text: Marek Kožušník

„Ano, hodláme navrhnout k výslechu oba tyto členy bývalé vlády. Expremiér například bezprostředně po havárii z 20. září 2020 uvedl, že všichni vědí, že to byla Energoaqua. A dnes již bývalý ministr životního prostředí Brabec už na podzim 2020 řekl, že se smyčka utahuje kolem areálu bývalé Tesly v Rožnově pod Radhoštěm. Odkud to věděli? V době, kdy ještě nebyly vyhodnoceny žádné rozbory, žádné výsledky jediného zkoumání. Proto chci slyšet, kde se takovou informaci dozvěděli,“ sdělil Právu obhájce Obluk.

REKLAMA

Okresní soud ve Vsetíně otevřel případ otrávené Bečvy minulý týden.

Soudkyně Ludmila Gerlová se podle informací deníku Právo návrhy obhajoby, které se týkají výslechu dalších svědků, bude teprve zabývat.

REKLAMA

Koncem loňského března obžaloval státní zástupce Jiří Sachr kvůli otravě Bečvy společnost Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku a jejího ředitele Oldřicha Havelku. Obžalovanému Havelkovi hrozí až pětileté vězení, společnosti pak zákaz činnosti a peněžitý trest.

Z rožnovského areálu Tesly, který spravuje Energoaqua, odcházejí odpadní vody kanálem, který ústí ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku do Bečvy. První ryby podle zástupců společnosti ovšem začaly hynout zhruba 3,5 kilometru od tohoto vyústění.

Podle mnoha expertů a rybářů je tak prakticky vyloučeno, aby původcem ekologické havárie byla společnost Energoaqua. Oldřich Havelka tvrdí, že on i Energoaqua jsou nevinní.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled