Fotografie
Hunter dal lajk úlovku od Michal...
před 13 hod
Fotografie
Kryštof dal lajk úlovku od Michal...
včera
Fotografie
Kryštof dal lajk úlovku od Michal...
včera
Fotografie
Ondřej dal lajk úlovku od Michal...
včera
Fotografie
sponer@apostolskacirkev.cz dal lajk úlovku od Jakub Anděl
včera

S gumou je to i v noci lepší!

strunc 10. září 2019 0 komentářů

Poznávání

Text: David Štrunc, foto: autor

Prší, fouká, je zima… zkrátka počasí, že by psa nevyhnal. Ale já nejsem pes a v tomto počasí mám téměř jistotu, že u vody nebude žádný rybář. Tedy ani na exponovaných místech.

Nástrahy omezuji na minimum. Beru jeden proutek, malou brašnu a podběrák. Tma je již od osmi, a tak se snažím být u vody co nejdřív. Nakonec se na lokalitu dostávám až za šera.

REKLAMA

Wobbler

Nasazuji wobblery, které tady vždycky fungovaly. Házím do dálky i podél břehu, ale bez úspěchu. Noc pomalu převzala moc a já stěží rozeznávám, kam nástraha dopadla. Fouká přímo proti mně, což samotný lov dost ztěžuje. Ale i přesto jsem spokojený, mé tušení bylo správné. U vody skutečně není vůbec nikdo.

Čas na změnu

Že by tu dnes nebyly ani ryby? Možná mám jen špatnou nástrahu. Po vyzkoušení celé řady zvukových i balsových wobblerů usuzuji, že ryby chtějí dnes něco jiného a přecházím na deseticentimetrovou gumu.

REKLAMA

Přemýšlím, jak nástrahu vodit. Wobbler v noci vedete jednoduše pomalým monotónním přitahováním. S gumou musíte alespoň trochu pracovat. Zkouším ji vodit stejně, jako když chytám ve dne. Výsledkem je pouze několik vytažených větví a jedna utržená nástraha.

Vymyslím jiný postup. Po nahození nechám nástrahu dopadnou na dno, přizvednu ji a pomalu navíjím. Nástraha plave jen kousek nade dnem. Občas ji ještě oživím špičkou prutu a zhruba každých pět metrů ji nechám padnout na dno.

První nához výsledek nepřinesl. Při druhém jsem nechal nástrahu ve sloupci o něco déle a tak dopadla na dno až u břehu. Bum! Neuvěřitelná rána do prutu, až jsem se lekl. Rychle přisekávám. Je tam! Souboj trvá jen pár sekund, candát zabral zhruba 4 metry od břehu! Dostat ji rychle do podběráků není žádný problém. Háček má zaseknutý v koutku.

Do dnešní noci jsem po setmění věřil hlavně wobblerům s agresivním chodem, po této zkušenosti si sebou na noční lov budu brát rozhodně i gumy.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled