Fotografie
steinerová založil otázku rychlá nebankov...
před 2 hod
Fotografie
kolnikradovan8@gmail.com založil otázku Legitimní nabíd...
před 8 hod
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
před 11 hod
Fotografie
steinerová založil otázku rychlá nebankov...
před 24 hod

Slovenští záchranáři po týdnu nalezli v přehradě dva utopené rybáře. A hned zasahovali znovu

Marek iRybářství 27. června 2023 0 komentářů
záchranáři

foto: Policie SR – Žilinský kraj

Novinky

Minulý týden jsme informovali o tragédii na slovenské přehradě Liptovská Mara. Převrátil se tam člun se třemi rybáři. Jednomu se podařilo doplavat ke břehu, zbylé dva rybáře hasiči a potápěči intenzivně hledali. V neděli je konečně našli. Informuje o tom server Liptov112.

text: Marek Kožušník

Od nešťastné události uběhl už týden plný intenzivního hledání. I v neděli 25. června probíhala v uvedené lokalitě pátrací akce po dvou pohřešovaných mužích ve věku 53 a 28 let.

REKLAMA

Na místě zasahovali policisté z Okresního ředitelství Policejního sboru v Liptovském Mikuláši, potápěči z pohotovostního policejního útvaru krajské policie v Žilině, kolegové z poříčního oddělení Prezídia Policejního sboru i se služebním psem vycvičeným na mrtvolné pachy a členové speciální záchranné služby RESCUE Slovakia z Dunajské Stredy.

Záchranářům se během neděle podařilo ve vodě lokalizovat nejprve utonulé tělo mladšího z hledaných mužů. „Potápěči ho vytáhli z vody ven. Na místo byl přivolán lékař a pověřený policista provádí prvotní procesní úkony,“ upřesňuje policie v příspěvku na sociální síti. Pátrání po 53letém muži pokračovalo dál.

REKLAMA

Později toho dne našli záchranáři i tělo posledního z dvojice rybářů, která se od 17. června pohřešovala. Agentuře TASR to potvrdila mluvčí žilinské krajské policie Gabriela Kremeňová.

Další člun v nebezpečí

„V sobotu 24. června jsme ve večerních hodinách přijali na tísňovou linku 158 oznámení o poruše laminátového člunu poháněného elektromotorem, který se plavil po přehradě Liptovská Mara se třemi muži,“ uvedla včera slovenská policie na sociální síti.

potápěč
foto: Policie SR – Žilinský kraj

Operační důstojník využil přítomnosti členů pohotovostního policejního útvaru, kteří v tu chvíli ukončovali pátrání po dvou zatím ještě nezvěstných rybářích, a vyslal je člunu na pomoc. Ti začali navzdory velmi nepříznivému počasí celou oblast propátrávat. Muži na člunu se podle slovenské policie snažili odčerpávat vodu kbelíky, ale marně.

Silný vítr zanesl člun s posádkou až doprostřed rozlehlé vodní nádrže, kde policisté muže v poslední chvíli zachránili. Naložili je na policejní člun a odvezli do bezpečí.

Redakce Rybářství a iRybářství.cz důrazně doporučuje vždy používat během rybaření na člunu záchranné vesty.  

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled