Fotografie
Vojtech přidal úlovek Pstruh obecný...
před 21 hod
Fotografie
Vojtech přidal úlovek Kapr obecný...
před 21 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 21 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 22 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 22 hod

Šonova hodina rybářské vietnamštiny: Cá trắm cỏ [kačamko] = amur bílý (nebo býlí?)

Ondřej Cupal 15. září 2020 0 komentářů

Novinky

Text: Šon Chung, foto: Martin Kozák

Amur bílý, ale osobně bych uznal i gramatickou verzi amur býlí, protože to „bejlí“ prostě žere.🍃 Tím by se to usnadnilo i cizincům, které ze psaní i/y bere křeč jako mě, když jsem se učil česky.😅

Amuři, které vidíte na fotkách, přišli na rohlík z hladiny, ale vzpomněl jsem si na začátky, kdy jsem ještě neznal kouzlo jiných nástrah, to jsem se snažil na háček dát chomáček trávy. K tomuto nápadu jsem přišel především díky zahrádkářům, kteří po posečení házeli trávu na vodu a to byla přímo pastva pro amury.

REKLAMA

Samozřejmě první myšlenka byla, chytat je na to, co zrovna žerou. Ovšem té trávy tam bylo jak rýže na rýžovišti.🌾🌾🌾 A tak než amur trefil chomáček s háčkem, trvalo to hodiny. Nicméně jsem od začátku trpělivý rybář a na trávožrouta jsem si počkal.

Tenkrát mě překvapil soubojem, při kterém po záseku šel okamžitě ke břehu jak pejsek na vodítku. 🐕 Ovšem u břehu si to rozmyslel, jako kdyby pejsek zjistil, že má jít do hafburgeru. 🐺🥢 🤣 Honem jsem povolil brzdu u navijáku a užíval si souboje. 🎣

REKLAMA

Amur vždy začal plandat k podběráku a těsně před podebráním udělal výpad. Naštěstí každým odplutím se dost unavil a nakonec v podběráku skončil a já byl šťastný jako blecha. 🥅Amur „bejložrout“ měl 73 cm. Od té doby je chytám celkem pravidelně, ale na tento zážitek vždy rád vzpomínám.

Líbil se vám článek?
Podpořte nás jakoukoliv částkou
na účet 35404101/0100, variabilní symbol 555.
Děkujeme.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled