Fotografie
Jiří dal lajk úlovku od Jiří ...
před 14 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Chlapský tatará...
předevčírem
Fotografie
Jaroslav okomentoval Vykradl auto ry...
předevčírem
Fotografie
Josef přidal úlovek Jelec jesen...
předevčírem

Ulovena kapitální štika! Světové rekordy jí neodolaly, čtenář Rybářství ale chytil větší

strunc 3. října 2019 4 komentářů

Novinky

Text: David Štrunc, Ondřej Cupal, foto: Lukáš Matějka

Databázi nejdelších světových úlovků shromažďuje server The International Game Fish Association, kde je zaznamenán nejdelší úlovek štiky obecné 120 cm (chycena v Nizozemsku). Nejtěžší štika byla zase ulovena v Německu a vážila rovných 25 kg. V obou případech má Matějkova ryba hodnotnější údaje.

V roce 1988 ale brněnský rybář V. Dobrovolný ulovil na revíru Dyje 15 štiku o délce 137 cm a hmotnosti 27,2 kg, jak Rybářství informovalo ve vyhlášení největších úlovků v květnovém vydání roku 1989. Nic z toho ale samozřejmě nesnižuje údaje kapitálního úlovku, který se podařil Lukášovi! Pojďme se teď povídat, jak jeho výjimečný den vypadal.

REKLAMA

Cílený lov štik

Lukáš hned od rána 2. října, kdy vyrazil na nespecifikovanou pískovnu věřil velkému kopytu v barvě okouna. Návazec z 0,80mm flourokarbonu jasně vypovídá o tom, že byl připraven i na velké štiky. To, co se stalo, by si však netroufl ani vysnít.

„Nahodil jsem kousek od břehu a hned jsem začal nástrahu stahovat. V tom se zavířila hladina a já ucítil tah ryby! Ani nevím jak, všechno se seběhlo hrozně rychle,“ popisuje pro iRybářství.cz šťastný lovec, který se s každým dalším slovem vrací do chvíle zdolávání.

REKLAMA

„Myslel jsem, že štika bude menší. Tipoval jsem maximálně 80 centimetrů. Naštěstí přiběhli kluci, co chytali vedle kapry, a přinesli velký podběrák.“

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1220061751514813&set=a.152413641612968&type=3&theater

Souboj netrval déle než 5 minut. Díky velikému podběráku se Lukášovi podařilo vyndat úžasný úlovek opravdu během několika málo minut. Přišel čas měření.

„Srdce mi tlouklo jako o závod. Věděl jsem, že bude mít přes metr, ale netušil jsem že tolik! “ Popisuje nadšeně Lukáš. Štika měřila neuvěřitelných 133 cm a vážila 26,7 kg!

Nebýt lovce z Brna a jeho 31 let starého úlovku, určitě by Lukášova štika aspirovala na největší štiku ulovenou v České republice!

Největší radost je samozřejmě s toho že královna stále žije ve svojim prostředí 👑❤️Je třeba myslet na to že každá ryba může být jednou trofejní, a rybu co nepustís už nechytiš‼️ Každýmu slušnýmu rybáři bych přál tento pocit ‼️🙈

Zveřejnil(a) UK Carp & Spin dne Pátek 4. října 2019

Šťastnému lovci moc gratulujeme!

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (4)

  1. Ryba byla chycena na pstruhove nádrži mimo pravidla, tudíž pokud byla ulovena na kopyto, byl to pytlacky lov jak už bylo zmíněno jinde…

  2. Dobrý den, Aleši. My vycházíme z informací, které nám poskytl sám lovec, který si sice nepřál jmenovat, o jakou vodu šlo, ale mělo jít o pískovnu. Nemáme důvod lovci nevěřit. Pokud se objeví důkazy pro Vaše tvrzení, budeme za jejich zaslání velmi rádi.

    1. Protože,ty víš co chytneš.

  3. No jako ale krásná ryba nádherný úlovek tiše závidím..

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled