Fotografie
Ladislav okomentoval Na jaké pruty a...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Stojan...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Prut...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Vtip nevtip...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Rybář...
předevčírem

Z deníku rybářovy manželky: Trable s úhoři

Marek Kožušník 30. srpna 2023 1 komentářů
úhoř

ilustrační foto: Jan Stluka

Šupiny

Chytání úhořů má své kouzlo a každý rybář je určitě rád, když nějakého pěkného hádka zdolá. Tak tomu bylo i v případě Mirka, který ulovil svého prvního úhoře. Jeho manželka ho za rybářskou vášeň nechválila, ale když přinesl domů rybu, nebylo to tak zlé.

text: Hana Svatušková

V jeden letní podvečer jsme se společně vydali na lov úhořů. V zásobě jsme měli dostatek žížal a těšili jsme se, jak si pěkně zachytáme. Měli jsme štěstí, úhoři byli vyhladovělí. Měl ho i Mirek, který chytil své první dva úhoře – a že to byli pořádní chlapáci. Byl tak nadšený, že se rozhodl přinést je domů manželce živé. Nevím proč, ale tvrdil, že žena bude určitě ráda, protože ještě nikdy žádného živého úhoře neviděla.

REKLAMA

V kbelíku s vodou je dopravil domů pozdě v noci. A protože se mu zdálo, že budou mít málo místa, dal je na noc do sprchového koutu. Manželku už nebudil. To bude překvapení! Překvapen však byl ráno Mirek, když ho žena s vřískotem budila, že mají v koupelně hada.

Ještě v polospánku nechápal, co se děje. Manželka z něj strhla peřinu a křičela: „Honem volej hasiče, v koupelně je had, určitě někomu utekl a bude jedovatý.“ Děti zavřela v pokoji. Mirek již v plné pohotovosti ženě vysvětloval, že to není had, nýbrž úhoř, kterého včera večer ulovil a že jsou tam dva. Na manželku šly mrákoty.

REKLAMA

Nadávala, jak ho mohlo napadnout donést domů takové potvory. Úhořům se zřejmě ve sprchovém koutu nelíbilo a rozhodli se najít nějakou cestu k útěku. Koupelna byla plná slizu a oba se schovávali pod sprchovým koutem. Děti, zvědavé a lačné vidět opravdového úhoře, pobíhají kolem rodičů.

Mámě pracují nervy na plné obrátky, nedaří se jí zahnat děti zpět do pokoje a Mirek stále ještě úhoře nedostal zpod sprchového koutu. Děti se kupodivu nebojí a snaží se tátovi pomoci. Z úhořů jsou nadšeny. „Ukázat je tak kamarádům,“ volala děcka. To Mirek striktně zamítl, protože si dokázal představit hádku s manželkou. Pro klid v rodině byl rozhodnut úhoře co nejrychleji zlikvidovat. Manželka mezitím utekla k sousedům.

Mirek úhoře zabil, uklidil koupelnu, sám připravil úhoří oběd, který manželka posléze dokonce snědla a jídlo i pochválila. Ale živé ryby už domů raději nenosí.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (1)

  1. Taky jsme jednoho chytli ale v roku 2018

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled