Fotografie
Jiří přidal úlovek Kapr obecný...
před 24 hod
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
před 24 hod
Fotografie
Josef přidal úlovek Jelec jesen...
před 24 hod
Fotografie
Josef okomentoval Poznejte ho a u...
včera
Fotografie
Josef okomentoval Nevšední gumové...
včera

Ze zasedání Republikové rady ČRS (březen 2023)

Marek iRybářství 10. března 2023 0 komentářů
ČRS

foto: ČRS

ČRS a MRS

Republiková rada ČRS se sešla 2. března 2023 na pravidelném zasedání. Klíčovým tématem byly zejména následující body – termínové kalendáře sportovních akcí na rok 2023, informace o plánovaných aktivitách ČRS na úseku mezinárodní činnosti, informace o výsledcích činnosti na úseku životního prostředí a čistoty vod za rok 2022 a projednání aktuálních oblastí k RIS.

text: Lukáš Mareš, tiskový mluvčí Českého rybářského svazu,

Jednání Republikové rady ČRS zahájil a vedl předseda ČRS Dr. Mach. Jednatel ČRS Dr. Heimlich okomentoval návrh termínových kalendářů sportovních odborů, předložený oddělením sportu a mládeže Republikové rady ČRS, který byl následně schválen. Republiková rada ČRS projednala rekonstrukci střediska ČRS Štědronín.

REKLAMA

Předseda ČRS Dr. Mach a vedoucí oddělení sportu a mládeže Republikové rady ČRS pí Chybová informovali o plánovaných aktivitách ČRS na úseku mezinárodní činnosti. ČRS jedná se Slovenským rybárským zväzom o opětovném navázání spolupráce v pořádání soutěže pro mládež Zlatá udice/Zlatý blyskáč, která byla přerušena covidovou situací. Letošní ročník by se měl konat na Slovensku.

Česká republika je také letos pořadatelem Mistrovství světa juniorů a kadetů v rybolovné technice, které se bude konat v červenci Českých Budějovicích. V současné době také probíhá jednání o záměru uspořádat kongres CIPS na konci dubna v Itálii. Na podzim se také uskuteční zasedání ICSF, kde se rovněž počítá s účastí ČRS.

REKLAMA

Jednatel ČRS Dr. Heimlich představil členům Republikové rady ČRS zprávu Odboru životního prostředí a čistoty vod Republikové rady ČRS. Zpráva shrnuje důležité informace z významných oblastí týkajících se rybářství – vodohospodářské havárie, rybožraví predátoři, úpravy vodních toků, rybí přechody, invazní nepůvodní druhy, malé vodní elektrárny a také informace o záchranném programu karase obecného.

Předseda Republikové dozorčí rady ČRS Dr. Křenek seznámil Republikovou radu ČRS s provedenou kontrolou vnitřních předpisů a směrnic sekretariátu Republikové rady ČRS. Směrnice a interní pokyny jsou dostačující, jsou plněny a nebylo shledáno závad a nedostatků.

Manažer RIS Bc. Kočica podal Republikové radě ČRS informaci o aktuálním postupu přípravy informačního systému ČRS (RIS). Bylo schváleno zahájení jednání s vítězem výběrového řízení na provoz datového centra spol. Asseco CE o podobě smlouvy. Územním svazům byla zaslána výzva k nominaci testerů pro testování systému v rozsahu funkcionalit první etapy, které bude probíhat od konce března do poloviny května 2023. Na úvod testování bude provedeno školení formou videokonferencí. Výzva k zapojení do testování byla umístěna i na stránky ČRS.

Pokračuje výběrové řízení na mobilní aplikaci RIS s termínem podání nabídek do 9. 3. 2023. Po obdržení nabídek bude provedeno jejich vyhodnocení a svolána Komise pro výběrová řízení, která rozhodne o výběru dodavatele a dalšího postupu ve věci této zakázky.

Byly ukončeny přípravy podkladových materiálů k vyplnění místními organizacemi v oblasti nastavení organizačních jednotek, migrace členské základny, kárných řízení a vyznamenání, jejich distribuce územními svazy na místní organizace začne v nejbližších dnech.

Příští zasedání Republikové rady ČRS se bude konat 6. dubna 2023.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled