Fotografie
KLAPSIOVÁ okomentoval Lov candátů pří...
předevčírem
Fotografie
Josef založil otázku Lov candátů pří...
před 4 dny
Fotografie
Jaroslav vložil recept Smažený kapr...
před 4 dny
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
před 4 dny
Fotografie
drax@seznam.cz přidal úlovek Sumec velký...
před 4 dny

Zlomí obrovská sázavská štika letošní rekordy? Úspěšní rybáři museli k měření použít dva metry

Marek iRybářství 7. října 2021 1 komentářů
štika

foto: archiv Vladimíra Hrabánka

Šupiny

Prvního říjnového dne se Vladimíru Hrabánkovi povedl na Sázavě životní úlovek. Po třiceti minutách zdolal nádhernou štiku dlouhou 118 cm. Největší štika oceněná zlatým odznakem v loňském ročníku soutěže NEJ NEJ, kterou časopis Rybářství vyhlašuje od roku 1971, měřila o centimetr méně.

text: Marek Kožušník

„V pátek 1. října 2021 jsem se rozhodl s kamarádem Pavlem, že zkusíme přívlač z loďky. Asi po půl hodině přišel na čtyřmetrové hloubce záběr, který nebyl velký. Při záseku se ryba dala do pohybu, ale ze začátku nebyl boj až tak velký,“ popisuje rybář Vladimír Hrabánek.

REKLAMA

„Po dvou minutách se ryba rozjela. Cítil jsem rány do vlasce, myslel jsem si, že by to mohl být menší sumec. Souboj nabíral na intenzitě. Po čtvrthodině se ryba ukázala u hladiny a kamarád hned volal, že je to štika a že má určitě metr délky. Mně se leskla hladina, takže jsem ji nezahlédl,“ vypráví Vladimír Hrabánek.

štika dva metry
foto: archiv Vladimíra Hrabánka

„Souboj trval ještě asi 20 minut, i když čas jsem až tak nevnímal. Viděl jsem, že má štika háček zaseklý v kraji tlamy, takže jsem se uklidnil a přestal se bát, že by mi vlasec překousla, měl jsem kmenový vlasec na přívlač 0,20 mm,“ pokračuje Vladimír Hrabánek.

REKLAMA

velká štika
foto: archiv Vladimíra Hrabánka

Oba rybáři potom zajeli ke břehu a tam rybu podebrali, aby se štika v lodi nezranila. K měření museli použít dva metry, jeden nestačil. Váhu bohužel neměli, hmotnost odhadli na 12 až 14 kg.

hlava obří štíky
foto: archiv Vladimíra Hrabánka

„Potom jsme štiku šetrně pustili zpět do řeky a já měl obrovskou radost, že může žít dál jako královna. Určitě bych tak krásnou rybu, která mi přinesla jeden z nejhezčích zážitků mého rybaření, nikdy nedokázal zabít kvůli trofeji. Takhle mám fotky a video jako vzpomínku na tento den,“ dodává šťastný rybář.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (1)

  1. Nádhera, jsem rád, že jste jí pustil. Je to mnohem lepší zážitek než takový kapitální kousek ugrilovat a fotky to dosvědčí, za mne palec nahoru.

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled