Fotografie
Jaroslav okomentoval VIDEO: Pod hlad...
před 11 hod
Fotografie
Radek okomentoval VIDEO: Pod hlad...
předevčírem
Fotografie
Radek okomentoval Navnada...
předevčírem
Fotografie
Radek okomentoval Šňůra na feeder...
předevčírem
Fotografie
Radek okomentoval Na revírech Rep...
předevčírem

Ze zasedání Republikové rady (březen 2024)

Marek iRybářství 14. března 2024 0 komentářů
črs

foto: ČRS

ČRS a MRS

Republiková rada ČRS se sešla 7. března 2024 na pravidelném zasedání.

text: Lukáš Mareš, tiskový mluvčí Českého rybářského svazu

Klíčové byly zejména následující body jednání – termínové kalendáře sportovních akcí na rok 2024, realizace rekonstrukce střediska ČRS Štědronín, informace o plánovaných aktivitách ČRS na úseku mezinárodní činnosti, informace o výsledcích činnosti na úseku životního prostředí a čistoty vod za rok 2023 a projednání aktuálních oblastí k RIS.

REKLAMA

Jednání Republikové rady ČRS zahájil a vedl předseda ČRS Dr. Mach. Jednatel ČRS Dr. Heimlich okomentoval návrh termínových kalendářů sportovních odborů, předložený oddělením sportu a mládeže sekretariátu Republikové rady ČRS, který byl následně schválen.

Republiková rada ČRS schválila rekonstrukci střediska ČRS Štědronín v rozsahu předložené zadávací dokumentace a schválila podpis smlouvy o dílo s dodavatelem, který ve výběrovém řízení předložil nejnižší cenovou nabídku. Realizace rekonstrukce bude zahájena v nejbližším možném termínu.

REKLAMA

Předseda ČRS Dr. Mach a jednatel ČRS Dr. Heimlich informovali o plánovaných aktivitách ČRS na úseku mezinárodní činnosti. ČRS se v dubnu letošního roku zúčastní 45. kongresu CIPS, který se koná v Jihoafrické republice. Česká republika bude v roce 2024 hostit také dva mezinárodní šampionáty v muškaření. V termínu 19.–25. 5. se uskuteční Mistrovství světa v muškaření pro kategorie žen a masters a v termínu 11.–17. 8. se bude konat Mistrovství světa v muškaření juniorů. Obě akce proběhnou v jižních Čechách pod patronací Jihočeského ÚS a na organizaci obou šampionátů se podílí i sekretariát Republikové rady ČRS.

Nadále také probíhá oboustranná spolupráce se Slovenským rybárskym zväzom, přičemž letošní ročník soutěže pro mládež Zlatá udice/Zlatý blyskáč proběhne v České republice. ČRS má také zájem na obnovení spolupráce současných členů EAF, a to zejména s ohledem na možnost společného řešení celoevropských problémů (rybožraví predátoři, snahy o zákaz olova atd).

Jednatel ČRS Dr. Heimlich představil členům Republikové rady ČRS zprávu Odboru životního prostředí a čistoty vod Republikové rady ČRS. Zpráva shrnuje důležité informace z významných oblastí týkajících se rybářství – vodohospodářské havárie, rybožraví predátoři, úpravy vodních toků, rybí přechody, invazní nepůvodní druhy, malé vodní elektrárny, informace o záchranném programu karase obecného ad.

Předseda Republikové dozorčí rady ČRS Dr. Křenek seznámil Republikovou radu ČRS s provedenou kontrolou vyúčtování a evidence vrácených celosvazových a celorepublikových povolenek a členských známek, včetně povolenek na ÚN Orlík za rok 2023. Nebylo shledáno závad.

Manažer RIS Bc. Kočica podal Republikové radě ČRS informaci o průběhu vývoje informačního systému ČRS (RIS) a rovněž předložil přehled činnosti MO ČRS v RIS (procentuální počet členů se zakoupenou členskou známkou za jednotlivé MO) a požádal o součinnost územních svazů v komunikaci s organizacemi, které jsou vyhodnoceny z pohledu fungování v systému jako rizikové.

Vývoj mobilní aplikace postoupil do další fáze, kdy je v uzavřeném okruhu již dostupná k prvnímu testování. Aktuálně obsahuje informace z karty člena (osobní údaje, RL, povolenky), hledání a orientaci v revírech, vyhledávání v místních organizacích a další funkcionality. V průběhu března předpokládáme spuštění testovacího provozu.

Příští zasedání Republikové rady ČRS se bude konat 4. dubna 2024.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled