Fotografie
Jiří přidal úlovek Kapr obecný...
včera
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
včera
Fotografie
Josef přidal úlovek Jelec jesen...
včera
Fotografie
Josef okomentoval Poznejte ho a u...
včera
Fotografie
Josef okomentoval Nevšední gumové...
včera

Ze zasedání Republikové rady (duben 2024)

Marek iRybářství 12. dubna 2024 0 komentářů
rybáři

foto: ČRS

ČRS a MRS

Republiková rada ČRS se sešla dne 4. dubna na svém pravidelném zasedání.

text: Lukáš Mareš, tiskový mluvčí Českého rybářského svazu

Na programu jednání byly zejména následující body – účetní závěrka a zpráva o finančním hospodaření Republikové rady ČRS za rok 2023, problematika návrhu jednotné MP a P povolenky, statistika úlovků na celosvazové povolenky za rok 2023, výsledky hospodaření za rok 2023 a plán zarybnění na rok 2024 na revírech Republikové rady ČRS, příprava XX. Republikového sněmu ČRS a kontroly Republikové dozorčí rady ČRS.

REKLAMA

Předseda ekonomické komise Republikové rady ČRS Ing. Koranda a vedoucí Ekonomického oddělení Ing. Laktionova představili členům Republikové rady ČRS účetní závěrku a zprávu o finančním hospodaření Republikové rady ČRS za rok 2023. Ekonomická komise doporučila Republikové radě ČRS závěrku schválit. Předseda Republikové dozorčí rady ČRS Dr. Křenek seznámil Republikovou radu ČRS se souhlasným stanoviskem k těmto materiálům. Republiková rada ČRS schválila hospodářský výsledek Republikové rady ČRS za rok 2023 ve výši + 1 171 391,15 Kč.

Na jednání byl předložen podrobný materiál výpočtu jednotných MP a P povolenek ČRS, které by v budoucnu mohly nahradit územní a celosvazové povolenky včetně modelového výpočtu rozdělení prostředků za prodej těchto povolenek. Předseda ČRS Dr. Mach požádal zástupce územních svazů o projednání předloženého materiálu na jednotlivých výborech územních svazů a sdělení svého stanoviska na červnovém zasedání Republikové rady ČRS. Jedná se o návrh, který ještě bude dále projednáván a není vázán termínem schválení.

REKLAMA

Dále vzala Republiková rada ČRS na vědomí informaci o statistice úlovků na celosvazové povolenky. Celkem bylo zpracováno 57 472 povolenek. V roce 2023 bylo na mimopstruhové a pstruhové celosvazové a celorepublikové ČRS dosaženo úlovků 424 990 ks ryb o celkové hmotnosti 677 307 kg. Ze strany zpracovatelů byly kladně hodnoceny tiskopisy povolenek A4 a následný primární zdroj dat (evidence docházek a úlovků), díky kterým odpadly závažné nedostatky (chybně vyplněný sumář úlovků), které byly zdrojem navýšení pracnosti při zpracování.

Republiková rada ČRS vzala na vědomí výsledky hospodaření a činnosti rybářské stráže na rybářských revírech Republikové rady ČRS (ÚN Orlík, ÚN Trnávka, Veslařský kanál Račice, rybník Dolejší, Morava 24) za rok 2023. Zarybňovací povinnost byla splněna na všech revírech Republikové rady ČRS v rámci všech rybích druhů. Zvýšené zarybnění nad rámec rozpočtu bylo kryto zejména z dotačního titulu MZe DT 17. a z vyšších příjmů z CS redistribuce. Republiková rada ČRS také schválila návrh zarybnění revírů Rady ČRS na rok 2024, a to na základě doporučení Hospodářského odboru Republikové rady ČRS.

Předseda ČRS Dr. Mach a jednatel ČRS Dr. Heimlich informovali o probíhajících přípravách plánovaného XX. Republikového sněmu ČRS, který proběhne dne 21. 9. 2024 v konferenčních prostorech Floret v Průhonicích.

Republiková rada ČRS vzala na vědomí informaci předsedy Republikové dozorčí rady ČRS Dr. Křenka o kontrolách realizovaných v měsíci březnu. Proběhla kontrola sestavení účetní závěrky, prvotních účetních dokladů a výsledků hospodaření ČRS služby, s. r. o. Republiková dozorčí rada ČRS hodnotí vedení účetnictví Republikové rady ČRS za rok 2023 jako věrohodné a průkazné a k výsledku hospodaření nemá připomínek.

Manažer RIS Bc. Kočica podal Republikové radě ČRS informaci o průběhu vývoje informačního systému ČRS (RIS). Na produkční prostředí byla nasazena verze, která rozšiřuje systém o agendu hospodářské činnosti na revírech (zarybňovací plány, násadové listy, parametrické BPVRP), dále o oblast evidence rybářské stráže a její působnosti a také webové stránky/portál, který bude nahrazovat současné stránky ČRS a zároveň umožní rybářům aktivaci účtu pro potřeby mobilní aplikace.

Dále informoval, že vzniká analytický dokument evidující rozsah víceprací a méněprací při tvorbě RIS, tzn. bilanční přehled požadavků ze zadávací dokumentace oproti aktuálním požadavkům na systém. Bilance méněprací a víceprací tak bude v budoucím období předložena Republikové radě ČRS k posouzení a stanovení dalšího postupu realizace.

Republiková rada ČRS také schválila uspořádání Mistrovství ČR v přívlači z lodí na ÚN Orlík pod hlavičkou SO LRU přívlač, a to v termínu 30. 8. – 1. 9. 2024.

Další zasedání Republikové rady se bude konat 2. května.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled